در برنامه تلويزيوني چهارباغ شبكه اصفهان: در آينده نزديك و در اتفاقي بي نظير هر هفته يك پروژه در شهر افتتاح مي شود شهردار اصفهان از شعار شهرداري اصفهان نيز رونمايي كرد و گفت: در آينده اي نزديك در هر هفته افتتاح يك پروژه را خواهيم داشت كه اين موضوع در كشور بي نظير است.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۲ مهر - تعداد بازدید: 1674 بار
به گزارش ايمنا، دكتر مهدي جمالي نژاد در برنامه تلويزيوني چهارباغ هفته دولت و روز کارمند را تبريك گفت و اظهار كرد:اصفهان به عنوان يك كلانشهربا مشكلات خاص همچون ترافيك، آلودگي هوا و خشكسالي روبرو است.
وي با اشاره به اينكه بزرگترين دغدغه بنده اين است كه در يك چشم اندار ميان مدت به توسعه پايدار برسيم، افزود: توسعه پايدار به اين معناست كه به هر چيزي كه مطالبه داريم مانند هواي پاك، خاك پاك، ترافيك روان، زاينده رود خروشان و غيره دست يابيم.
شهردار اصفهان تصريح كرد: 18سال در استان و شهر اصفهان فعاليت كرده ام و با بدنه شهر،دغدغه ها و مطالبات مردم آشنايي كامل دارم بنابراين نيازي به 
فعاليت شهرداري تنها ساخت و ساز نیست و در حوزه فرهنگی نیز برنامه هاي متنوعي پيش بيني شده است
آزمون و خطا نيست.
دكتر جمالي نژاد با تاكيد بر اينكه جرياني قوي در حوزه عمران و فرهنگي شاهد خواهيم بود، خاطرنشان كرد: يكي از طرح هاي مهمي كه اكنون در حال اجراست پروژه مترو است كه فاز اول آن نيز از ايستگاه پاسداران تا ميدان شهدا ظرف چند روز آينده به بهره برداري مي رسد.
وي با بيان اينكه فاز دوم خط يك نيز از ميدان شهدا تا چهارراه تختي نيز اوايل سال آينده به بهره برداري مي رسد، اظهار كرد: فاز سوم از ايستگاه تختي تا پايان خط با تكميل ايستگاههاي مركزي در سال 96 راه اندازي مي شود.
شهردار اصفهان به كلنگ زني نمايشگاه بين المللي اصفهان اشاره كرد و گفت: اگر قرار باشد اصفهان شهر جهاني باشد بدون نمايشگاهي بين المللي اين امر بي معني است  بنابراين قرار است نمايشگاه بين اللملي اصفهان با حضور وزير امورخارجه كلنگ زني شود.
دكتر جمالي نژاد نيز با اشاره به بازديد از مركز همايش هاي بين المللي اصفهان افزود: دكتر ظريف از ظرفيت مركز همايش هاي بين المللي بازديد خواهد كرد.
وي با اشاره به اينكه خط دوم مترو با حضور دكتر ظريف كلنگ زني مي شود، خاطرنشان 
قرار نيست شهرمان شهري غمگين باشد و شادي مشروع حق مردم است بنابراين به زودي برنامه هاي فرهنگي شاد در مناطق و محلات شهر اصفهان برگزار مي شود.
كرد:  فعاليت شهرداري تنها ساخت و ساز نیست و در حوزه فرهنگی نیز برنامه هاي متنوعي پيش بيني شده است.
جمالي نژاد با بيان اينكه اصفهان شهر معمولي نيست و به عنوان يك شهر جهاني و بين المللي مطرح است، گفت: اصفهان سبقه و ديرينه قوي و فاخر دارد بنابراين مسئوليت ما بسيار سنگين است.
وي افزود: اگر قرار باشد كلانشهر جهاني باشيم به ملزوماتي نياز داريم  به طور مثال بايد فرهنگسراها، ورزشگاهها و كتابخانه ها ارتقا يابد.
شهردار اصفهان با بيان اينكه برنامه هاي متنوعي در 8 معاونت شهرداري اصفهان پيش بيني شده است، تصريح كرد: در حوزه فرهنگي نيز برنامه هاي قوي پيش بيني شده است به طوري كه در نظر داريم براي اولين بار مسائل فرهنگي را به مناطق و محلات گسيل دهيم.
دكتر جمالي نژاد با اشاره به اينكه توسعه اصفهان بايد محله محور و مسجد محور باشد، خاطرنشان كرد: در آينده نزديك معاونت فرهنگي در 15 منطقه شهر اصفهان فعال مي شود چرا كه همه مردم در مناطق 15 گانه بايد از برنامه هاي فرهنگي مختلف استفاده نمايند و قرار نيست اين برنامه تنها در چند منطقه برگزار شود.
وي تاكيد كرد: قرار نيست شهرمان شهري غمگين باشد و شادي مشروع حق مردم است بنابراين به زودي برنامه هاي فرهنگي شاد در مناطق و محلات شهر اصفهان برگزار مي شود.
شهردار اصفهان با بيان اينكه شورای 
فعاليت شهرداري تنها ساخت و ساز نیست و در حوزه فرهنگی نیز برنامه هاي متنوعي پيش بيني شده است
شهر و کمیسیون فرهنگی شورا نيز از برنامه هاي فرهنگي حمایت می کنند به طوري كه برنامه های جامع فرهنگی و تفریحی از سوي شورا تهيه شده است، گفت: براي تمام اقشار جامعه از جمله نوجوانان، جوانان و بانوان برنامه هاي فرهنگي پيش بيني شده به طوري كه قرار است بانوکده و پردیس های فرهنگي مخصوص بانوان ایجاد گردد.
دكتر جمالي نژاد با بيان اينكه شهر به كارگاهي تبديل شده است و قرار است ظرف دو سال آينده زيباتر شود، افزود: البته براي زيباتر شدن اصفهان نياز به صبوري و همراهي مردم داريم.
وي تصريح كرد: اكنون ايستگاههاي مركزي مترو از جمله انقلاب و ميدان امام حسين(ع) در سه شيفت كاري در حال اجراست تا سريعتر به بهره برداري برسد.
شهردار اصفهان خاطرنشان كرد: همچنين براي اولين بار ركورد پخش آسفالت را شكسته ايم به طوري كه در مردادماه 64 هزار  400 تن آسفالت در مناطق 15 گانه پخش شده است.
دكتر جمالي نژاد با اشاره به اجراي پروژه هاي شاخص عمراني از جمله ميدان استقلال و پل اشكاوند اظهار كرد: قرار نیست پروژه های عمرانی در محلات خاص اجرا شود و اكنون پروژه هاي مهم 
حركات خوبي در معاونت حمل و نقل پيش بيني شده است به طوري كه قرار است در آينده نزديك كمپين توسعه حمل و نقل غيرموتوري ايجاد شود و فرهنگ دوچرخه سواري توسعه يابد
و شاخصي در محلات محروم از جمله مناطق 12، 14 و 15 در دست اجراست.
وي بيان كرد: به طور مثال اولين پرديس فرهنگي در شمال اصفهان و در منطقه 12 در دست اجراست.
شهردار اصفهان در برنامه چهارباغ نيز از شعار شهرداري اصفهان نيز رونمايي كرد و گفت: در آينده اي نزديك در هر هفته افتتاح يك پروژه را خواهيم داشت كه اين موضوع در كشور بي نظير است.
دكتر جمالي نژاد به مشكل آلودگي هوا اشاره كرد و افزود: در بحث آلودگي هوا اگر دستگاههاي اجرايي مانند نيروگاه، پالايشگاه و صنايع همت نكنند، فعاليت هاي شهرداري ارزشي نخواهد داشت.
وي با اشاره به توسعه حمل و نقل غير موتوري در جهت كاهش آلودگي هوا تصريح كرد: حركات خوبي در معاونت حمل و نقل پيش بيني شده است به طوري كه قرار است در آينده نزديك كمپين توسعه حمل و نقل غيرموتوري ايجاد شود و فرهنگ دوچرخه سواري توسعه يابد.
شهردار اصفهان خاطرنشان كرد: دوچرخه سواري در گذشته برند شهر اصفهان بوده است بنابراين سعي داريم اصفهان را به دوران گذشته برگردانيم.
دكتر جمالي نژاد تاكيد كرد: البته اگر شهرداري همت كند اما مردم همكاري نكنند كار بسيار سخت خواهد بود.
وي با تاكيد بر اينكه مردم سفيراني براي توسعه شهر اصفهان هستند، گفت: با توجه به اينكه اصفهان مردان، هنرمندان و اديبان فاخري دارد از مردم درخواست داريم در جهت توسعه و تحول شهر اصفهان همكاري كنند.
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
مهاجرت بی رویه پاشنه آشیل مدیریت شهری است
مهاجرت بی رویه پاشنه آشیل مدیریت شهری است
وزارت کشور برنامه شهرهای اسلامی پایدار را دنبال می‌کند
وزارت کشور برنامه شهرهای اسلامی پایدار را دنبال می‌کند
بخشی از وظایف شهرداری‌های باید به بخش خصوصی واگذار شود
بخشی از وظایف شهرداری‌های باید به بخش خصوصی واگذار شود
۲ و نیم میلیون روستایی از خدمات دهیاری تمام‌وقت بهره‌مند می شوند
۲ و نیم میلیون روستایی از خدمات دهیاری تمام‌وقت بهره‌مند می شوند
استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها
استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها
مهر ترافیک نخواهیم داشت/ اتمام سطح صفر پروژه زیرگذر گیشا در هفته آینده
مهر ترافیک نخواهیم داشت/ اتمام سطح صفر پروژه زیرگذر گیشا در هفته آینده
بهره گیری مدیریت شهری از ایده های خلاقانه/واگذاری برخی امور به بخش خصوصی
بهره گیری مدیریت شهری از ایده های خلاقانه/واگذاری برخی امور به بخش خصوصی
نام شهدا از تابلو معابر شهری نباید حذف شود
نام شهدا از تابلو معابر شهری نباید حذف شود
آخرین جزئیات از طرح و برنامه‌های وزارت کشور برای توسعه استان تهران
آخرین جزئیات از طرح و برنامه‌های وزارت کشور برای توسعه استان تهران
تازه ترین اخبار
مهاجرت بی رویه پاشنه آشیل مدیریت شهری است وزارت کشور برنامه شهرهای اسلامی پایدار را دنبال می‌کند بخشی از وظایف شهرداری‌های باید به بخش خصوصی واگذار شود ۲ و نیم میلیون روستایی از خدمات دهیاری تمام‌وقت بهره‌مند می شوند استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها مهر ترافیک نخواهیم داشت/ اتمام سطح صفر پروژه زیرگذر گیشا در هفته آینده بهره گیری مدیریت شهری از ایده های خلاقانه/واگذاری برخی امور به بخش خصوصی نام شهدا از تابلو معابر شهری نباید حذف شود آخرین جزئیات از طرح و برنامه‌های وزارت کشور برای توسعه استان تهران برخی شهرداری‌ها در تامین حقوق پرسنل خود با مشکل روبه‌رو هستند نظام بیمار شهری از مشکلات اساسی کشور است معاون عمرانی وزیر کشور: طرح پویش ملّی شهر و روستای پویا تدوین شد
پربازدیدترین اخبار
عزم جدي مديريت شهري براي اجراي طرح مترو در اصفهان توسعه ارتباطات رسانه‌ای بین اصفهان و کشورهای اسلامی با راه اندازي مترو ترافيك در شهر متوازن مي شود دیدار شهردار اصفهان و استاد حمیدی حضور شهردار اصفهان در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان دیدار شهردار اصفهان و حضرت آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی(مدظله العالی) جمالی‌نژاد سکاندار شهر جهانی یزد شد وزير كشور حکم انتصاب مهدي جمالي نژاد شهردار جديد يزد را امضاء كرد نشست شوراى سياست گذارى شهر جهانى يزد برج ميلاد دومين نشست سالانه «اصفهان سلجوقي» با حضور دکتر ولایتی برگزار می‌شود
Dr Mahdi Jamalinejad Website. Copyright 2015
کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر مهدی جمالی نژاد می باشد.