- ورزش پهلوانی مهم‌تر از ورزش قهرمانی است/ بازگشت اصفهان به شهر دوچرخه‌ها شهردار اصفهان گفت: اصفهان شهری اصیل و تاریخی با هویت غنی است در شهرهای قدیمی ورزش پهلوانی مهم‌تر از ورزش قهرمانی است.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد - تعداد بازدید: 1148 بار
به گزارش خبرنگار ایمنا، مهدی جمالی‌نژاد عصر چهارشنبه در دیدار با محمد صبور رییس فدراسیون سه‌گانه، «جاستین سوک وون پارک» رئیس، ویجیتر سیتی ناوین دبیر و دیگر اعضای هیأت اجرایی کنفدراسیون سه‌گانه آسیا، اظهار کرد: اصفهان یکی از شهرهای تاریخی نه تنها در کشورمان بلکه در جهان است و در چهار دوره به‌عنوان پایتخت کشور بوده که سه دوره آن به‌صورت پشت‌سرهم در دوره‌های آل‌بویه، سلجوقیان و صفویان بوده است.
وی ادامه داد: اصفهان از گذشته‌های دور مهد ادیان و اقوام بوده و مردمان اقوام و ادیان مختلف در کنار هم زندگی می‌کردند و در محلی به‌نام «صفاخانه» مباحث علمی و فرهنگی مطرح می‌کردند و در حال حاضر نیز شهر اصفهان به‌عنوان "دبیرخانه گفتگوی ادیان و اقوام" مطرح است و مردمان با دین‌های مختلف و اقوام متفاوت همنشینی و همزیستی بسیار زیبا و مسالمت‌آمیزی با هم دارند.
جمالی‌نژاد افزود: اصفهان از شهرهای ریشه‌دار با پیشینه بسیار قدیمی است که یکی از شهرهای نقش‌آفرین در مسیر جاده ابریشم بوده است.
وی تصریح کرد: در اطراف شهر اصفهان و در کل در استان اصفهان بیش از ۲۰ هزار جاذبه تاریخی وجود دارد و تنها در شهر اصفهان ۲ هزار و ۲۰۰ جاذبه تاریخی منحصر به‌فرد وجود دارد که شاید خیلی از توریست‌ها و گردشگرانی که به اصفهان سفر می‌کنند تنها بتوانند به اندازه انگشتان دست از جاذبه‌های تاریخی شهر اصفهان دیدن کنند.
شهردار اصفهان بیان کرد: ورزش‌های بومی- محلی جزو میراث معنوی شهر اصفهان است و اصفهان زادگاه بسیاری از ورزش‌های محلی مثل ورزش چوگان است و میدان نقش جهان که میدان اصلی شهر است در اصل میدان چوگان بوده است. در حال حاضر به مناسبت‌های مختلف ورزش‌های قدیمی را در شهر اصفهان احیا می‌کنیم.
وی اضافه کرد: پیشینه قدیمی و تاریخچه بسیار غنی اصفهان وظیفه ما را در حوزه مدیریت شهری سخت می‌کند. نگاه و رویکرد ما باید متفاوت باشد. رویکردی که شهرداری اصفهان برای همه مسائل و ورزش درنظر دارد رویکرد دانش‌مبنا و دانش‌محور است.
شهردار اصفهان افزود: در مدت ۲ سال اخیر اصفهان عناوین بسیار خوب جهانی را در ورزش کسب کرده است.
جمالی‌نژاد عنوان کرد: اصفهان به شبکه شهرهای خلاق جهان پیوست و اخیراً توسط یونیسف به‌عنوان شهر دوستدار کودک معرفی شد. همچنین به دلیل «گفتگوی ادیان و اقوام» به عنوان شهر دوستدارهای دوستی معرفی شد و به عنوان مرکز منطقه‌ای شهرهای دانش‌محور انتخاب شده است.
وی افزود: اصفهان اولین شهری است که در منطقه بعد از مکه مکرمه به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد. اصفهان در کشور به عنوان پایتخت ورزش‌های پهلوانی شناخته شده است.
شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در شهری قدیمی و تاریخی که هویت بسیار غنی و اصیل دارد به مراتب ورزش پهلوانی از ورزش قهرمانی مهم‌تر است. خوشبختانه شهرداری اصفهان توجه ویژه‌ای به ورزش هم در حوزه همگانی و هم در حوزه ورزش حرفه‌ای دارد.
جمالی‌نژاد تأکید کرد: اصفهان از معدود شهرهای کشورمان است که به‌غیر از اداره‌کل ورزش و جوانان، دارای سازمان ورزش شهرداری است که موضوعات ورزشی را دنبال می‌کند.
وی اضافه کرد: سازمان ورزش شهرداری اصفهان متولی ورزش همگانی است و از ورزش‌های حرفه‌ای پشتیبانی می‌کند.
جمالی‌نژاد عنوان کرد: مجموعه شهرداری به‌خصوص مدیران آن از علاقه‌مند به ورزش هستند. خودم هم در کنار ورزش‌های رزمی به دوچرخه‌سواری نیز علاقه زیادی دارم و به همین دلیل قصد داریم شهر اصفهان را به گذشته‌های دور خود که شهر دوچرخه‌ها بود، برگردانیم.
برچسب ها:
ورزش پهلوانی
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
وزير كشور حکم انتصاب مهدي جمالي نژاد شهردار جديد يزد را امضاء كرد
وزير كشور حکم انتصاب مهدي جمالي نژاد شهردار جديد يزد را امضاء كرد
جمالی‌نژاد سکاندار شهر جهانی یزد شد
جمالی‌نژاد سکاندار شهر جهانی یزد شد
آیین رونمایی از مستند «سمفونی زاینده رود»
آیین رونمایی از مستند «سمفونی زاینده رود»
پردیس هنر ؛ دالان بهشت نصف جهان (تصویر+فیلم)
پردیس هنر ؛ دالان بهشت نصف جهان (تصویر+فیلم)
نشست شوراى سياست گذارى شهر جهانى يزد برج ميلاد
نشست شوراى سياست گذارى شهر جهانى يزد برج ميلاد
جمالی نژاد، شهردار یزد شد
جمالی نژاد، شهردار یزد شد
اصفهان شهر بین المللی دوستدار کودک
اصفهان شهر بین المللی دوستدار کودک
دیدار شهردار اصفهان و حضرت آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی(مدظله العالی)
دیدار شهردار اصفهان و حضرت آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی(مدظله العالی)
آیت الله مستجابی حکیمی شایسته، پهلوانی آرسته و مبارزی باتجربه است
آیت الله مستجابی حکیمی شایسته، پهلوانی آرسته و مبارزی باتجربه است
تازه ترین اخبار
وزير كشور حکم انتصاب مهدي جمالي نژاد شهردار جديد يزد را امضاء كرد جمالی‌نژاد سکاندار شهر جهانی یزد شد آیین رونمایی از مستند «سمفونی زاینده رود» پردیس هنر ؛ دالان بهشت نصف جهان (تصویر+فیلم) نشست شوراى سياست گذارى شهر جهانى يزد برج ميلاد جمالی نژاد، شهردار یزد شد اصفهان شهر بین المللی دوستدار کودک دیدار شهردار اصفهان و حضرت آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی(مدظله العالی) آیت الله مستجابی حکیمی شایسته، پهلوانی آرسته و مبارزی باتجربه است انقلاب در زیباسازی شهر / طراحی مجموعه های بازی ویژه جوانان در اصفهان ورزش پهلوانی مهم‌تر از ورزش قهرمانی است/ بازگشت اصفهان به شهر دوچرخه‌ها اجرای پروژه های زیرساختی، توسعه پایدار مناطق را به دنبال دارد
پربازدیدترین اخبار
عزم جدي مديريت شهري براي اجراي طرح مترو در اصفهان توسعه ارتباطات رسانه‌ای بین اصفهان و کشورهای اسلامی با راه اندازي مترو ترافيك در شهر متوازن مي شود حضور شهردار اصفهان در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان دیدار شهردار اصفهان و استاد حمیدی دومين نشست سالانه «اصفهان سلجوقي» با حضور دکتر ولایتی برگزار می‌شود دیدار شهردار اصفهان و حضرت آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی(مدظله العالی) با صدور حکمی دکتر مهدی جمالی نژاد را به عنوان مشاور عالی، رییس گروه مشاوران، معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان ها و سرپرست روابط بین الملل منصوب شد تعامل دوسویه با ترکیه در جهت توسعه گردشگری انقلاب در زیباسازی شهر / طراحی مجموعه های بازی ویژه جوانان در اصفهان
Dr Mahdi Jamalinejad Website. Copyright 2015
کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر مهدی جمالی نژاد می باشد.