شهردار اصفهان: لزوم تصویب سازمان بازاریابی شهری در اصفهان شهردار اصفهان با اشاره به ضرورت قرارگیری همه فعالانی که بر انعکاس تصویر اصفهان نزد مخاطبینش مؤثرند از لزوم زیر یک چتر رفتن برنامه‌ریزی مشترک برای بازاریابی شهری کلانشهر اصفهان خبرداد.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد - تعداد بازدید: 878 بار
به گزارش ایمنا، مهدی جمالی نژاد، شهردار اصفهان اظهار کرد: امروزه بیشتر شهرها در جریان یک رقابت نفس‌گیر برای کسب بیشترین سرمایه‌ها اعم از انسانی و غیرانسانی در پی نمایش بهترین تصویر خود به مخاطبین‌شان هستند. به همین دلیل، به استفاده از برندهای شهری و نیز روش‌های بازاریابی تأثیرگذار تحت عنوان «بازاریابی شهری» روی آورده‌اند.

وی ادامه داد: هدف آنها هم از انجام فعالیت‌های برندینگ و بازاریابی، جلب نظر و سکونت بهترین مهاجرین در شهر، جذب بیشترین سرمایه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی و همچنین ترغیب گردشگران به بازدید از شهر و در نهایت توسعه بازارهای هدف برای شهر است.

وی اضافه کرد: اما در این ارتباط، متأسفانه یا شهرهای ما از این ابزار استفاده نمی‌کنند یا دستگاه‌های مختلف به صورت بی‌برنامه و پراکنده نسبت به انتشار تصاویر متعدد و گاهی متناقض از شهر مبادرت می کنند. در صورتی که بازاریابی شهری شامل مجموعه فعالیت‌های گسترده‌ای است که باید با تجزیه و تحلیل دقیق موقعیت شهر و شناسایی ویژگی‌های مخاطبان یا مشتریان آن انجام شود.

جمالی نژاد عنوان کرد: نتیجه بی‌برنامگی در بازاریابی شهری به ویژه برای اصفهان که کانون توجه مشتریان بسیار متعدد و متنوعی در حوزه‌های مختلف است، خودمحوری برخی از نهادها و شرکت‌ها و عدم هدایت‌گری و اعمال نظارت بر فعالان این حوزه‌هاست.

وی افزود: بدین ترتیب، ضرورت قرارگیری همه فعالانی که بر انعکاس تصویر اصفهان نزد مخاطبینش مؤثرند، زیر یک چتر برنامه‌ریزی مشترک برای بازاریابی شهری برای کلانشهر اصفهان کاملاً مشخص و منطقی به نظر می‌رسد.

وی در ادامه گفت: لذا شهرداری اصفهان به استناد پژوهش‌های متعدد، تجزیه و تحلیل‌های فعلی و بر اساس فلسفه و اهداف برنامه راهبردی «اصفهان ۱۴۰۰» پیشنهاد ایجاد یک «سازمان بازاریابی و یادسازی شهری» در این کلانشهر را مطرح کرده است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: وظایف کلیدی این سازمان، ایجاد چشم‌انداز روشن برای برند اصفهان و برنامه‌ریزی راهبردی، تهیه اسناد فرادستی و مشترک برای ذینفعان آن و مدیریت برند با رویکرد مشارکت بخش عمومی-خصوصی جهت بهره‌برداری مطلوب از برند و انجام سیاست‌گذاری‌ها و ایجاد هماهنگی‌ها و همکاری‌های بین‌سازمانی و بین‌بخشی در خصوص بازاریابی و برندینگ شهر اصفهان است.

وی یادآور شد: این پیشنهاد در ادامه و مبتنی بر موضوع تهیه برند اصفهان با هدف تقویت فضای اقتصادی و توسعه و تسخیر بازارهای هدف و همچنین ایجاد یک چتر حمایتی جهت بازارسازی برای دیگر برندهای استان در زمینه کالاها و خدمات تجاری اصفهان ارائه شده است.

وی اضافه کرد: تلاش‌های زیادی برای طراحی برند اصفهان صورت پذیرفته که امیدواریم به زودی با توجه به سیاست‌های استانی، خروجی و برونداد آن در دسترس مردم قرار گیرد.

به گفته شهردار اصفهان این مسیری است که بیشتر شهرهای دنیا دنبال کرده‌اند و پیمودن این مسیر هم برای اصفهان یک الزام و ضرورت به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: در نبود «سازمان بازاریابی شهری» هیچ بخشی توانایی هدایت و مدیریت بازاریابی شهری را نخواهد داشت؛ چه رسد به برندسازی.

وی با اشاره به اینکه ایجاد چنین سازمانی در بسیاری از شهرهای پیشتاز دنیا در بازاریابی شهری نظیر آمستردام، آتن، ازمیر، بازل، گوتنبرگ، و روتردام آزمون شده و شاهد موفقیت‌های آن بوده‌اند، گفت: اصفهان نیز برای تدوین برنامه بازاریابی شهری و برندسازی و اجرای استراتژی‌ها و اقدامات بازاریابی شهری خود در گام نخست باید سازمانی متناسب برای بازاریابی شهر تأسیس کند.

شهردار اصفهان خاطر نشان کرد: وجود این سازمان یک نیاز حیاتی است تا دست کم فعالیت‌های موجود را هماهنگ نموده، محصولات شهری را شناسایی و تجزیه و تحلیل کرده، و طرح‌های تازه‌ای را با تمرکز بر سیستم بازاریابی و برندسازی تدبیر و اجرا کند.
برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
نظام بیمار شهری از مشکلات اساسی کشور است
نظام بیمار شهری از مشکلات اساسی کشور است
معاون عمرانی وزیر کشور: طرح پویش ملّی شهر و روستای پویا تدوین شد
معاون عمرانی وزیر کشور: طرح پویش ملّی شهر و روستای پویا تدوین شد
صدور مجوز از سوی هیئت وزیران برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها
صدور مجوز از سوی هیئت وزیران برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها
انتشار ۱۴۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامون حرم رضوی
انتشار ۱۴۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامون حرم رضوی
توقف مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به کلان‌شهرها
توقف مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به کلان‌شهرها
مجوز تاسیس ۳۷ هزار و ۵۹ دهیاری از سوی وزارت کشور صادر شده است
مجوز تاسیس ۳۷ هزار و ۵۹ دهیاری از سوی وزارت کشور صادر شده است
اختلاف در شهرداری و شوراهای شهر دیگر کافی است
اختلاف در شهرداری و شوراهای شهر دیگر کافی است
پرداخت ۳۴۰ میلیارد ریال کمک‌ بلاعوض به بیش از ۸ هزار واحد سیل‌زده
پرداخت ۳۴۰ میلیارد ریال کمک‌ بلاعوض به بیش از ۸ هزار واحد سیل‌زده
عزم شهرداریها در ایجاد و تقویت زیرساختهای دوچرخه سواری جدی است
عزم شهرداریها در ایجاد و تقویت زیرساختهای دوچرخه سواری جدی است
تازه ترین اخبار
نظام بیمار شهری از مشکلات اساسی کشور است معاون عمرانی وزیر کشور: طرح پویش ملّی شهر و روستای پویا تدوین شد صدور مجوز از سوی هیئت وزیران برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها انتشار ۱۴۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامون حرم رضوی توقف مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به کلان‌شهرها مجوز تاسیس ۳۷ هزار و ۵۹ دهیاری از سوی وزارت کشور صادر شده است اختلاف در شهرداری و شوراهای شهر دیگر کافی است پرداخت ۳۴۰ میلیارد ریال کمک‌ بلاعوض به بیش از ۸ هزار واحد سیل‌زده عزم شهرداریها در ایجاد و تقویت زیرساختهای دوچرخه سواری جدی است امضای تفاهم همکاری سازمان شهرداری‌ها با شرکت بازآفرینی شهری اعتبارات شهرداری‌ها در بودجه سال جاری افزایش یافت معاون عمرانی وزارت کشور منصوب شد
پربازدیدترین اخبار
عزم جدي مديريت شهري براي اجراي طرح مترو در اصفهان توسعه ارتباطات رسانه‌ای بین اصفهان و کشورهای اسلامی با راه اندازي مترو ترافيك در شهر متوازن مي شود حضور شهردار اصفهان در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان دیدار شهردار اصفهان و استاد حمیدی دومين نشست سالانه «اصفهان سلجوقي» با حضور دکتر ولایتی برگزار می‌شود دیدار شهردار اصفهان و حضرت آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی(مدظله العالی) جمالی‌نژاد سکاندار شهر جهانی یزد شد وزير كشور حکم انتصاب مهدي جمالي نژاد شهردار جديد يزد را امضاء كرد نشست شوراى سياست گذارى شهر جهانى يزد برج ميلاد
Dr Mahdi Jamalinejad Website. Copyright 2015
کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر مهدی جمالی نژاد می باشد.