معاون عمرانی وزیر کشور: استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها اتحادخبر: معاون عمرانی وزیر کشور گفت: برای توسعه پایدار شهرها و شهرستان‌ها از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده شود این صورت رشد شهرها و شهرستان‌ها بعید بوده و جهشی ایجاد نمی‌شود. مهدی جمالی‌نژاد بعدازظهر پنج‌شنبه در آیین افتتاح شهرداری بیدخون عسلویه اظهار داشت: کار شهرداری‌ها سکان‌داری شهراست و...
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور - تعداد بازدید: 701 بار
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: برای توسعه پایدار شهرها و شهرستان‌ها از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده شود این صورت رشد شهرها و شهرستان‌ها بعید بوده و جهشی ایجاد نمی‌شود.
استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها  مهدی جمالی‌نژاد بعدازظهر پنج‌شنبه در آیین افتتاح شهرداری بیدخون عسلویه اظهار داشت: کار شهرداری‌ها سکان‌داری شهراست و خیلی از کارها در شهرداری‌ها بخش خصوصی می‌تواند به بهترین وجه انجام دهد که لازم است در این راستا بسترهای موردنیاز و ظرفیت موردنظر فراهم شود.
ظرفیت گردشگری عسلویه به‌ صورت خاص تعریف شود.
وی تصریح کرد: عسلویه و منطقه پارس جنوبی علاوه بر اینکه پایگاه صنعتی محسوب می‌شود دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری است باید گونه خاص ظرفیت گردشگری آن تعریف شود.
جمالی‌نژاد بیان کرد: خیلی از مشکلات شهرها و روستاها با ظرفیت‌های مناطق حل می‌شود و بسیاری از پروژه‌های کلان‌شهرها در زمینه‌های فرهنگی، هنری، زیرساخت‌های ورزشی، پلاتوهای تئاتر، سالن‌های هنری، باغ گل‌ها، باغ پرندگان و دیگر پروژه‌ها با فراهم شدن بستر از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرا می‌شود.
آمادگی وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به استناد ماده ۶۲ قانون شهرداری‌ها، هدایت، حمایت و نظارت در هر زمینه‌ای از جمله جذب سرمایه‌گذار، مشارکت، ایجاد زیرساخت، تسهیلات و مساعدت‌ها انجام می‌دهیم.
جمالی‌نژاد افزود: جمعیت کشور به سمت پیری سوق داده‌شده و باید حتماً افزایش جمعیت داشته باشیم در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در کنار افزایش جمعیت توسعه متوازن مطرح‌شده است.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، بابیان اینکه باید افزایش جمعیت در تمام شهرها موردتوجه قرار بگیرد گفت: اگر جمعیت افزایش یابد و در تهران و کلان‌شهرها سکونت داشته باشند اهداف موردنظر محقق نشده که در این زمینه توزیع متوازن بسیار مهم است.
معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: سیاست ملی شهری بر اساس توجه به جمعیت، مرکز بخش بودن و دیگر شاخص‌ها تدوین و تشکیل می‌شود که کمک می‌کند تمام نقاط کشور، روستاهایی که ملزومات شهر شدن را دارند موردتوجه قرار می‌گیرد.
جمالی‌نژاد تأکید کرد: با افزوده شدن شهرهای اخیر اکنون ۱۳۰۰ شهر و ۳۷ هزار دهیاری در کشور تأسیس‌شده که هرکدام دارای ظرفیت‌ها و جاذبه‌های خاصی هستند.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با اشاره به ویژگی روستاهای استان بوشهر و اهمیت تبدیل آن‌ها به شهر بیان کرد: تبدیل روستاهایی که دارای جذابیت و شاخص‌های لازم دارند بسیار می‌تواند اثربخش در توسعه پایدار باشد.
وی بابیان اینکه وقتی روستایی تبدیل به شهر می‌شود باید اداره آن متفاوت باشد، مدیریت و نگاه مدیران آن‌هم باید تغییر کند افزود: پارس جنوبی به‌عنوان پایتخت انرژی ایران معرفی‌شده که مناطق شهری و روستایی آن اگر بخواهد رشد، جهش و توسعه یابد نیاز به همدلی و هم‌افزایی است.
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: توسعه پایدار، بدون وفاق، همدلی و همبستگی غیرممکن است، در توسعه پایدار شهری همه شهروندان و مسئولان باید در آن مشارکت کنند که عدم وفاق در همدلی یکی از آسیب‌ها محسوب می‌شود.
جمالی‌نژاد تصریح کرد: همدلی بین شورای شهر و شهرداری یک ضرورت است و اگر این تفاهم نباشد تمام برنامه‌ها و طرح‌ها بی‌نتیجه می‌ماند.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بابیان اینکه تمام شهرها و روستاها مملو از ظرفیت و قابلیت است که باید به این توانمندی‌ها توجه ویژه شود خاطرنشان کرد: مطرح‌شدن پارس جنوبی به‌عنوان پایتخت انرژی، ظرفیت بسیاری ایجاد می‌کند.
معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: در کنار مشکلات پارس جنوبی که برای شهرها و روستاهای پیرامونی ایجاد کرده مانند آلودگی هوا، یکسری ظرفیت هم ایجاد می‌کند که زمینه توسعه پایدار مناطق را فراهم می‌کند.
برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
مهاجرت بی رویه پاشنه آشیل مدیریت شهری است
مهاجرت بی رویه پاشنه آشیل مدیریت شهری است
وزارت کشور برنامه شهرهای اسلامی پایدار را دنبال می‌کند
وزارت کشور برنامه شهرهای اسلامی پایدار را دنبال می‌کند
بخشی از وظایف شهرداری‌های باید به بخش خصوصی واگذار شود
بخشی از وظایف شهرداری‌های باید به بخش خصوصی واگذار شود
۲ و نیم میلیون روستایی از خدمات دهیاری تمام‌وقت بهره‌مند می شوند
۲ و نیم میلیون روستایی از خدمات دهیاری تمام‌وقت بهره‌مند می شوند
استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها
استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها
مهر ترافیک نخواهیم داشت/ اتمام سطح صفر پروژه زیرگذر گیشا در هفته آینده
مهر ترافیک نخواهیم داشت/ اتمام سطح صفر پروژه زیرگذر گیشا در هفته آینده
بهره گیری مدیریت شهری از ایده های خلاقانه/واگذاری برخی امور به بخش خصوصی
بهره گیری مدیریت شهری از ایده های خلاقانه/واگذاری برخی امور به بخش خصوصی
نام شهدا از تابلو معابر شهری نباید حذف شود
نام شهدا از تابلو معابر شهری نباید حذف شود
آخرین جزئیات از طرح و برنامه‌های وزارت کشور برای توسعه استان تهران
آخرین جزئیات از طرح و برنامه‌های وزارت کشور برای توسعه استان تهران
تازه ترین اخبار
مهاجرت بی رویه پاشنه آشیل مدیریت شهری است وزارت کشور برنامه شهرهای اسلامی پایدار را دنبال می‌کند بخشی از وظایف شهرداری‌های باید به بخش خصوصی واگذار شود ۲ و نیم میلیون روستایی از خدمات دهیاری تمام‌وقت بهره‌مند می شوند استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها مهر ترافیک نخواهیم داشت/ اتمام سطح صفر پروژه زیرگذر گیشا در هفته آینده بهره گیری مدیریت شهری از ایده های خلاقانه/واگذاری برخی امور به بخش خصوصی نام شهدا از تابلو معابر شهری نباید حذف شود آخرین جزئیات از طرح و برنامه‌های وزارت کشور برای توسعه استان تهران برخی شهرداری‌ها در تامین حقوق پرسنل خود با مشکل روبه‌رو هستند نظام بیمار شهری از مشکلات اساسی کشور است معاون عمرانی وزیر کشور: طرح پویش ملّی شهر و روستای پویا تدوین شد
پربازدیدترین اخبار
عزم جدي مديريت شهري براي اجراي طرح مترو در اصفهان توسعه ارتباطات رسانه‌ای بین اصفهان و کشورهای اسلامی با راه اندازي مترو ترافيك در شهر متوازن مي شود دیدار شهردار اصفهان و استاد حمیدی حضور شهردار اصفهان در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان دیدار شهردار اصفهان و حضرت آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی(مدظله العالی) جمالی‌نژاد سکاندار شهر جهانی یزد شد وزير كشور حکم انتصاب مهدي جمالي نژاد شهردار جديد يزد را امضاء كرد نشست شوراى سياست گذارى شهر جهانى يزد برج ميلاد دومين نشست سالانه «اصفهان سلجوقي» با حضور دکتر ولایتی برگزار می‌شود
Dr Mahdi Jamalinejad Website. Copyright 2015
کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر مهدی جمالی نژاد می باشد.